Bieg zimowy

organizowany od 2006r.

BIEG SASINÓW – ZIMOWY BIEG NA NARTACH BIEGOWYCH

Bieg Sasinów to zrodzony z pasji pomysł na aktywne spędzanie czasu wolnego zimową porą na Wzgórzach Dylewskich połączony z rywalizacją w przyjacielskiej atmosferze. Taki cel od samego początku, czyli 2006 r., przyświecał Jackowi Traczowi, który jest pomysłodawcą i inicjatorem tego przedsięwzięcia w przepięknym krajobrazowo regionie jakim są Wzgórza Dylewskie. Zintegrować biegaczy wykorzystując przy tym atrakcyjność terenu i możliwości jakie daje specyficzny mikroklimat, w którym śnieg często utrzymuje się do wczesnej wiosny.

Wraz z upływem czasu pomysł przejęło Stowarzyszenie Miłośników Wzgórz Dylewskich, dzięki czemu możliwe były kolejne edycje Biegu Sasinów. Początkowo samo wydarzenie było organizowane wyłącznie w celach rekreacyjnych i miało na celu dobrą zabawę. Dopiero z czasem uczestnicy zaczęli ze sobą konkurować. Dopiero po latach Bieg Sasinów stał się wydarzeniem masowym, którego zasięg był tak wielki, że zaczęli przyjeżdżać także zagraniczni miłośnicy narciarstwa biegowego. Bieg Sasinów to wydarzenie, którego nie sposób zapomnieć. Jednoczy ludzi z pasją do narciarstwa – zarówno osoby początkujące jak i średnio zaawansowane.

REGULAMIN:  XV Narciarski Bieg Sasinów 2021


Zapisy

Zarówno podczas letniego Biegu Sasinów, jak i zimowego na nartach biegowych, uczestnicy biorący udział w zawodach mogą skosztować przysmaków i wypieków przygotowywanych przez lokalne osoby wspierające w ten sposób nasze wydarzenia.

Zapraszamy do galerii

Galeria