Bieg letni

DYLEWSKI CROSS

Zawody biegowe na dystansie 5, 10 lub 22km, to cykliczna, letnia impreza odbywająca się co roku w maju w Wysokiej Wsi na Wzgórzach Dylewskich. Przepiękne krajobrazy, rzepakowe pola przyciągają w te strony nie tylko biegowych amatorów,

 Trasa letniego Biegu Sasinów jest położona w zróżnicowanym, ale także miejscami trudnym terenie (długie podbiegi, różnorodna nawierzchnia), a jednocześnie krajobrazowo przepięknym fragmencie regionu jakim są Wzgórza Dylewskie. Powoduje to, że jest ona atrakcyjna także dla tych, którzy systematycznie rywalizują w zawodach długodystansowych takich jak maratony, ultramaratony i triathlon, wpisując często majowy Bieg Sasinów w swój startowy kalendarz, jako jeden z treningów pod bardziej wymagające biegi.

Dodatkowo przyjacielska atmosfera jaka towarzyszy podczas zawodów i całego wydarzenia  przyciąga w tym czasie całe rodziny, często z małymi dziećmi, dla których także Stowarzyszenie organizuje krótki bieg na dystansie 400m, po którym najmłodszym organizatorzy wręczają pamiątkowe medale. 

Regulamin Letniego Biegu Sasinów dostępny tu:  Zobacz regulamin

Zapraszamy do galerii