Aktualności

Zapowiedzi

10.02.2021

XV Narciarski Bieg Sasinów

W ostatnich latach zima na Wzgórzach Dylewskich nie pozwalała na organizację biegu na nartach biegowych, ze względu na znikome opady śniegu, a tym samym brak warunków do stworzenia tras narciarskich. 2021 rok początkowo zapowiadał się podobny, jednak w połowie stycznia temperatury spadły znacznie poniżej zera, często przekraczając 10 stopni Celsjusza na minusie. Tym samym pojawiły się obfite opady śniegu, co oznaczało, że zimowy Bieg Sasinów może dojsć do skutku.

W dniu 20 lutego 2021 zorganizowany będzie XV Narciarski Bieg Sasinów. Tegoroczny bieg, ze względu na Covid-19, pozbawiony będzie startu wspólnego. Do pokonania uczestnicy będą mieli 10km stylem klasycznym po wyznaczonym torze w godzinach pomiędzy 10:00, a 15:00. Po ukończonym biegu, zweryfikowane osoby, które potwierdzą i udokumentują w aplikacji na telefonie lub pokażą zdjęcie zegarka z przebytym dystansem, otrzmają pamiątkowy medal i dyplom.

W tym roku taże pojawi się ścianka, na której uczestnicy biegu zobowiązani będą wykonać pamiątkowe zdęcie, co jest jednym z warunków potwierdzenia uczestnictwa w biegu.

17.10.2020

„Coroczne sprzątanie cmentarzy na Wzgórzach Dylewskich”

Dzień dobry,

17.10.2020 tj sobota jak co roku sprzątamy  cmentarze na Wzgórzach Dylewskich. W tym roku planujemy w Wysokiej Wsi, Pietrzwałdzie i Zajączkach.

Spotykamy  się o godzinie 12:30 przed Rybakówką w Wysokiej Wsi. Tam dzielimy się na grupy zadaniowo – miejscowe i ruszamy do działań. Stowarzyszenie zapewnia worki na śmieci i kilka par grabi. Rękawiczki i dodatkowe swoje narzędzia proszę zabrać ze sobą.

Szacujemy, że porządkowanie potrwa do 13:00-14:00.

O godzinie 14:00 zapraszamy do Sielaniki lub Rybakówki ( w zależności od pogody) na zwyczajowy poczęstunek regeneracyjny.

O 14:30 mamy przyjemność zaprosić naszych członków i sympatyków na spotkanie autorskie z Panią Beatą Szady – autorką książki  „Wieczny początek.Warmia i Mazury.”
Rozmawiam z Wydawnictwem Czarne aby w czasie spotkania można było książkę nabyć. Ja książkę przeczytałem i polecam.

Przy okazji chciałbym przypomnieć wszystkim o składkach. Sprawdziłem  wyciągi i większość  ma jeszcze zaległości. Siebie w tej grupie też znalazłem ale zanim napisałem tego maila za siebie i żonę składkę wpłaciłem 😉

Przypominam składka to 50 pln płatna na konto SMWD o numerze  26 2030 0045 1110 0000 0165 1450.

Uwaga ta nie dotyczy osób o poniższych inicjałach: MS,MB,MK,AK,LS,ET,JT,RZ,IK,HO,BK,HK,AN.

Pozdrawiam,

Jacek Tracz